Yılsonuna kadar kurumsal üyelere özel %15 indirim fırsatı.

Yılsonuna kadar kurumsal üyelere özel %15 indirim fırsatı.

Yılsonuna kadar kurumsal üyelere özel %15 indirim fırsatı.

Hakkımızda

Bir Halk Sağlığı İnovasyonu olarak hayata geçen ‘Bir Adım Sağlık A.Ş.’; bireylerin yaşam boyu iyilik hallerinin sürdürülmesi ve desteklenmesini hedefleyerek, hayat kalitesini artıran sürdürülebilir sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırmayı amaç edinen alanında deneyimli sağlık çalışanları ve uzman kadrosuyla hizmet veren Sağlık Bakanlığı ruhsatlı bir kuruluştur.


Bilindiği üzere son yıllarda toplumsal farkındalığın arttığı ve ön plana çıkmaya başladığı Halk Sağlığı; sağlık hizmetleri içinde koruyucu sağlık hizmetlerine odaklanan alan olarak tanımlanır. Koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri kadar destekleyici süreçleri de kapsayan Halk Sağlığı uygulamaları bireylerin her yaşta yolculuğuna eşlik etmeyi hedefler.


Dünya Sağlık Örgütü sağlığın tanımını, bireylerin psiko-sosyo kültürel iyilik hali olarak paylaşmıştır. Bu tanımdan yola çıkarak çalışma prensiplerini ortaya koyan Bir Adım Sağlık, yaptığı ve yürüttüğü çalışmalarla sadece hastalıkla mücadele eden bireylerle değil tüm toplum ile ilgilenmeyi kendine amaç edinmiştir.


Bu anlayışıyla dünyaya gözlerini ilk açtığı an itibariyle bireyle çalışmaya başlarken hastalıklardan korunmasını hedefleyen faaliyetleri planlar, sağlığı olumlu olumsuz etkileyen tüm süreçleri bireyler adına düşünür, sağlığın olumsuz etkilendiği akut gelişen durumların doğru yönetilmesi için kişiye eşlik ve rehberlik ederken iyileşmeyi destekler. İyileşmenin sağlanamadığı kronikleşen süreçlerde de rehabilitasyonu destekleyerek sağlıklı yaş alma ve bunu sürdürmeyi amaç edinir.


Sağlıklı yaşamın sürdürülmesi ve desteklenmesi, hastalıklarla mücadele sürecinde hasta ve hasta yakınlarının desteklenmesi süreçlerinde hem kişileri hem de yakınlarını eğitim, psiko-sosyal destek ve bakım hizmetleri süreçleriyle yalnız bırakmayan Bir Adım Sağlık, bu durumu kişiye özel oluşturduğu programlarla yönetir.Kurum çalışanlarıyla birlikte sosyal sorumluluk çalışmalarını toplumsal gelişimin bir parçası olarak görerek destekler ve çeşitli projelerde yer alarak hem kurumda çalışan bireylerin hem de toplumun çift taraflı iyileştirilmesine katkıda bulunmayı hedefler.


Kurumsal yapıda sürekli devam eden eğitim çalışmalarıyla bilimsel süreçlere katkı sağlamayı önemser, üniversitelerle iş birliği yaparak yürütülen çalışmaları bilimsel temele dayandırır. Sadece insanlara değil toplumu oluşturan tüm canlılara hizmet vermeyi önemseyerek toplumsal bakış açısını farklı yöne çevirir.


Kaliteli hizmet ve müşteri deneyimini önemseyerek sürekli eğitime ve kaliteye odaklanır. Genç ve dinamik kadrosuyla çalışarak enerjisiyle de farklılaşmayı önemser. İnsan psikolojisinin ve ihtiyaçlarının farkında bir tutum sergileyerek doğaya olan ilgisini projeleriyle ortaya koyar, farklılıkları önemseyerek hizmet yelpazesini geniş tutar.


Hem çalışanlarını hem de çalışma grubu olan danışanlarını anlayışla destekler ve karşılıklı gelişimi önemser. İş birliği içinde çalıştığı kurumları seçerek aynı yöne bakanların oluşturduğu bir ekip olmayı önemser.


Genç, dinamik, geleceğe emin adımlarla bakan ve attığı adımlarla iz bırakmayı arzulayan yapının adıdır Bir Adım Sağlık.


Bu nedenle Bir Adım Sağlık, benzeri olmayan bir yapıyı hedeflerken aslında ‘Sağlık Koçluğu’ tanımının tam karşılığıdır.

Biz Kimiz?

20 yılı aşkın deneyimiyle sağlık için atılan her adımda destek almanız için profesyonel sağlık çalışanlarının oluşturduğu yepyeni bir çerçevenin adı ‘Bir Adım Sağlık’.

Vizyonumuz

Özelleştirilmiş sağlık hizmeti anlayışıyla her zaman ve her yerde ulaşabilir olmak, bilimsel gelişmeleri takip ederek inovatif ve sürdürülebilir kaliteli sağlık hizmeti sunmak.

Misyonumuz

Halk sağlığı inovasyonunu misyon alarak herkesin sağlıklı ve kaliteli bir hayat sürmesi için çalışıyoruz. Bu misyonla kaliteli sağlık hizmetinin herkese, her zaman ve her yerden ulaşılabilmesini sağlıyoruz. Güvenilirliği ve konforu esas alarak alanında uzman sağlık çalışanlarımızla sunduğumuz yerinde sağlık hizmetimiz ile sağlığınıza değer katıyoruz. Sağlık alanındaki bilimsel gelişmeleri takip ederek multidisipliner bir yaklaşım ile sizlere hizmet vermeyi önceliklendiriyoruz. Etik ilkelere ve iş ahlakına uygun çalışmaya özen gösteriyoruz. Nerede olursanız olun sunduğumuz kaliteli hizmet anlayışımız ve alanında uzman sağlık çalışanlarımız ile her geçen gün büyümeye devam ederken; sağlığın korunması ve sürdürülebilmesi aşamalarında ortaya çıkabilecek tüm ihtiyaçlarınızda Bir Adım Sağlık olarak yanınızda olmayı sürdürüyoruz.