Yılsonuna kadar kurumsal üyelere özel %15 indirim fırsatı.

Yılsonuna kadar kurumsal üyelere özel %15 indirim fırsatı.

Yılsonuna kadar kurumsal üyelere özel %15 indirim fırsatı.

Bir Adım Sağlık Doktor Muayene Hizmeti ile; rutin kontrolleriniz, hastalık takibiniz veya akut şikayetlerinizde ihtiyacınız olan farklı uzmanlık alanlarında hizmet veren doktorlarımız, sizi bulunduğunuz yerde ziyaret ederek muayenenizi gerçekleştirebilir, ihtiyacınız olan tedaviyi düzenleyerek konfor alanınızda size uygun zaman planlamasıyla destek verebilir. Böylelikle sağlık ihtiyaçlarınızı zaman bulamama veya sağlık kurumuna gitmeyi tercih etmeme gibi sebeplerle ertelenmez. Bir Adım Sağlık ile siz nerede iseniz doktor muayenesi orada gerçekleşir.

Bir Adım Sağlık Hemşirelik Hizmetlerinde, ihtiyacınız olan kısa veya uzun süreli takip gerektiren tüm sağlık hizmetleri farklı branşlarda deneyimli hemşireler tarafından gerçekleştirilir. Tüm hemşirelik hizmetleri uygulanırken bireylerin biyolojik, psikolojik, sosyolojik ve kültürel olarak ihtiyaçları belirlenir, kişiye ve bakım sürecine özel oluşturulan planlar doğrultusunda sağlık hizmetleri verilir. Kişiye özel oluşturulan bu planlar; enjeksiyon, serum, sonda işlemleri, pansuman gibi gün içinde başlayıp tamamlanan sağlık hizmetleri ve 12/24 saat hastanede veya evde refakat gerektiren sağlık hizmetlerinin tamamını kapsar. Bir Adım Sağlık hemşireleri tüm bu sağlık hizmetlerini uygularken; aile ve toplum sağlığını koruma, geliştirme ve yaşam kalitesini artırma hedefleriyle; hastalığa bağlı sorunlarla mücadele etmede hasta ve yakınlarına danışmanlık verir.

Bir Adım Sağlık Laboratuvar Hizmetleri kapsamında, doktorlar tarafından talep edilen; kan, idrar ve diğer numunelerle yapılan tüm laboratuvar tahlilleriniz size uygun zaman planlamasında olduğunuz yerde uzman hemşirelerimiz tarafından alınarak kalite standartlarında hizmet veren laboratuvarımızda çalışılır. Sonrasında, sonuçlarınız en kısa sürede size ve doktorunuza rapor olarak iletilir.

Bir Adım Sağlık Tanılama ve Görüntüleme Hizmetleri kapsamında doktorlar tarafından talep edilen; EKG, EKO, EEG, Holter, SFT, USG, Röntgen Çekimi, Uyku Testi vb. tanılama ve görüntüleme ihtiyaçlarınız size uygun zaman planlamasında olduğunuz yerde uzman sağlık profesyonellerimiz tarafından sağlanır. Erken tanılama, teşhis ve tedavi süreçlerinde destekleyici olduğu bilinen bu hizmetler, son teknoloji tanı ve görüntüleme cihazları kullanılarak gerçekleştirilir. Sonrasında, sonuçlarınız en kısa sürede size ve doktorunuza rapor olarak iletilir.

Bir Adım Sağlık Yenidoğan ve Bebek Hizmetleri kapsamında, anne baba olmaya karar verdiğiniz andan itibaren doğum öncesi ve sonrasında bu heyecanlı yolculuğunuzda sizin ve bebeğinizin ihtiyacı olan tüm süreçlerde uzman sağlık profesyonellerimiz sizlere eşlik eder. Yenidoğan Bebek Hemşiresi refakatiyle bebeğinizin tüm ihtiyaçları karşılanırken, annenin ihtiyacı olan tüm bakım ve eğitim sürecinde de ebe ve hemşireler aktif rol alır. Aynı zamanda anne ve babanın da ihtiyacı olan tüm eğitim ve danışmanlık süreçleri ile ilgili destek alması sağlanır.
Bu kapsamda;

• Beslenme ve emzirme Yöntemleri
• Bebek Banyosu ve Hijyen
• Uyku Pozisyonları ve Eğitimi
• Bebek Masajı
• Ortam Sıcaklığı ve Nem
• Bebek Giydirme Eğitimleri
• Alt Temizliği ve Bakımı
• Ateş Takibi ve Kontrolü
• Bebek/Çocuk İlk Yardım Eğitimi
• Meme ve Yara Bakımı
• Hamilelikte ve Doğum Sonrasında Beslenme
• Yeni Rollere Adaptasyon için Psikolojik Danışmanlık
• Fiziksel Aktivitenin Desteklenmesi gibi aile için gerekli olan birçok eğitim ve danışmanlık hizmeti konfor alanınızda verilir.

Bir Adım Sağlık Evde Bakım Hizmetleri kapsamında; evde/hastanede refakat, bakım hizmetleri ve ünite destek hizmetlerinin tümü, alanında deneyimli hemşire ve sağlık destek personelinden oluşan ekibimizle sağlanır. Evde bakım hizmetleri öncesi hasta ve hasta yakınları bulundukları ortamda ziyaret edilerek, profesyonel ekipler tarafından ihtiyaç analizi yapılır. Yapılan bu tanılama sürecinde, hasta ve hasta yakınlarının maksimum refah seviyesi hedeflenerek hastaya özel tedavi ve bakım planları oluşturulur. Hastalıkların teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, kronik bir hastalığın takibinde ya da koruyucu sağlık hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde, hastalara kendi ortamlarında verilen evde bakım hizmetleri denetimli ve hukuksal güvence ile uygulanır.

Bir Adım Sağlık Mobil Sağlık Hizmetleri kapsamında; gün içinde tamamlanan enjeksiyon, serum, sonda işlemleri, kan alımı, yara bakımı, pansuman gibi hemşirelik hizmetleri, doktor muayene hizmetleri, tanı ve görüntüleme hizmetleri, eğitim ve danışmanlık hizmetleri, laboratuvar hizmetleri ve daha birçok hizmet, kişiye uygun zaman planlamasında olduğunuz yerde alanında uzman sağlık profesyonelleri tarafından etik hizmet anlayışıyla sağlanır. Tüm lokasyonlarda konumlanan mobil sağlık ekipleri, talep edilen adrese en kısa sürede ulaşarak doktor kontrolünde planlanan sağlık hizmetini güvenli şekilde uygular.

Bir Adım Sağlık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri; kişinin ihtiyacı doğrultusunda doktorlar tarafından talep edilen fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin tümü solunum, konuşma, dil gibi farklı alanlarda deneyimli uzman fizyoterapistler tarafından kişiye olduğu yerde sunulur.
Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri kapsamında;

• Ortopedik hastalıklar ve yaralanma
• Eklem ve kemik bozuklukları
• Çoklu travmalar
• Sporcu yaralanmaları
• Romatizmal hastalıklar
• Geriatrik rehabilitasyon
• Akut ve kronik ağrı tedavisi
• Nörolojik hastalıklar ve yaralanmaları
• Pediatrik rehabilitasyon
• Kardiyopulmoner rehabilitasyon
• Yara ve yanık sonrası rehabilitasyon gibi hastalıklarda tanılama sonrası kişiye özel hazırlanan tedavi programları ile uygulanır.

Bir Adım Sağlık Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri kapsamında; fiziksel sağlık kadar önemli olan ruh sağlığının desteklenmesi ve sürdürülebilmesi için Psikolog, Gerontolog, Ergoterapist gibi uzmanlarla her yaş grubundan kişilere özel tanılama ve seans hizmetleri planlanarak yerinde uygulanır.

Bir Adım Sağlık Beslenme ve Diyet Hizmetleri kapsamında; sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılması ve sürdürülmesi için, çocuklukta ve ergenlikte beslenme, sporcu beslenmesi, hamilelikte beslenme ve kronik hastalıklarda beslenme gibi birçok hizmet, her yaş grubundan kişiye özel seanslar planlanarak uzman kişiler tarafından uygulanır.

Bir Adım Sağlık Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri kapsamında; kişi veya kurumların ihtiyaç ve taleplerine yönelik eğitimler lisanlı eğitmenler tarafından planlanarak yerinde uygulanır. Bu eğitimler arasında hasta ve hasta yakınları için kronik hastalık yönetimi eğitimi, anne babalar için bebekle yaşam eğitimi, kişi ve kurumlar için ilk yardım, afet yönetimi, hijyen, kazalardan korunma, spor alışkanlıkları ve sağlıklı beslenme gibi eğitimler yer alır.

Bir Adım Sağlık Tıbbi Cihaz ve Malzeme Tedarik Hizmetleri kapsamında; hastalıkların tedavisinde gerekli olan malzeme ve ekipmanların kiralama ve satışına dair tüm hizmetler ihtiyaç analizi sonrasında tedarik edilerek uzman teknik ekiplerce kurulumu sağlanır.

Bir Adım Sağlık Hasta Nakil ve Transfer Hizmetleri kapsamında; kara/hava ambulansı, özel gereksinimli bireyler için engelli aracı ve VIP araç seçenekleri, doktor önerisiyle kişinin güvenliği ve ihtiyacı dikkate alınarak belirlenir ve gerekli organizasyon sağlanır.

Revir kurulumu, personel desteği ve yönetimine ilişkin tüm hizmetler talebe ilişkin yapılan araştırmalarla sağlanır ve sürdürülür.

İlaç firmaları ile yürütülen iş ortaklığı kapsamında; hastalık yönetimi projelerinin saha operasyonları lisanslı hemşireler tarafından uygulanır.