Yılsonuna kadar kurumsal üyelere özel %15 indirim fırsatı.

Yılsonuna kadar kurumsal üyelere özel %15 indirim fırsatı.

Yılsonuna kadar kurumsal üyelere özel %15 indirim fırsatı.

BESLENME VE DİYET HİZMETLERİ

İhtiyacınız olan sağlık hizmeti için uzman ve
deneyimli kadromuz sizlere bir adım kadar yakın.

Bir Adım Sağlık Beslenme ve Diyet Hizmetleri kapsamında; sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılması ve sürdürülmesi için, çocuklukta ve ergenlikte beslenme, sporcu beslenmesi, hamilelikte beslenme ve kronik hastalıklarda beslenme gibi birçok hizmet, her yaş grubundan kişiye özel seanslar planlanarak uzman kişiler tarafından uygulanır.

Mesleki koşullarınıza bağlı oluşan veya farklı sebeplerle değişen beslenme alışkanlıklarınızın düzenlenmesi için, spor alışkanlıklarınızda değişen dinamiklerinizin desteklenmesi için, psikolojik değişimlerin etkisiyle gelişen durumların yönetilebilmesi için, hamilelik süreci gibi dönemsel süreçlerde destek alabilmeniz için, kronik hastalıkla mücadelede yatağa bağlı olunan veya hareket kısıtlaması yaşanan durumlarda beslenmenin desteklenmesi için veya PEG, nazogastrik sonda ile beslenme süreçlerinde destek alabilmeniz için hizmetlerimizden olduğunuz yerde yararlanabilirsiniz.

Beslenme ve diyet hizmetleri öncesi destek alacak kişilerle süreç analizi yapılarak ihtiyaç belirlenir. Bu sürecin devamında kişiye özel sürecin başlatılabilmesi adına ister yüz yüze ister online ister telefonla kişi ile beslenme eğitimi görüşmesi yapılır.

Süreç kişilerin cinsiyet, yaş, hastalık öyküsü, yaşam koşulları vb. gibi tüm dinamiklerin değerlendirilmesinin ardından ihtiyaca yönelik alan uzmanı diyetisyenler tarafından planlanır ve uygun beslenme programları hazırlanır. Hazırlanan bu programların uygulama aşamaları ve etkililiği takip edilerek gözlemlenir. İhtiyaç halinde değerlendirmeler, ara eğitimler veya uygulamalar eklenerek süreç boyu her aşamada, kişilerin maksimum refah seviyesi hedeflenir.

Tüm hizmet aşamalarında hukuksal olarak sizi koruyacak tüm süreçler hakkında bilgilendirilir ve mahremiyetinize özen gösterilerek sağlık hizmeti almanız sağlanır.

Beslenme ve diyet hizmetlerine ilişkin tüm süreçlerde konfor alanınızda tüm hijyen koşulları sağlanarak kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti alabilmek için hasta danışmanlarımızla görüşebilir, dilediğiniz yerde en kısa sürede hizmet alabilmek için randevu oluşturabilirsiniz.

Beslenme ve Diyet hizmetleri kapsamında;

  • Sağlıklı Beslenme
  • Sağlıklı Kilo Alma veya Verme
  • Hamilelik ve Doğum Sonrası Beslenme
  • Okul Çağı Çocukluk ve Ergenlikte Beslenme
  • Sporcu Beslenmesi
  • Kronik ve Metabolik Hastalıklarda Beslenme